שיפוץ דירה – ככה עושים את נכון

שיפוץ דירה מקיף הוא אמנם תהליך לא פשוט, אך הוא לא חייב להיות פרוייקט שמסתבך ונמשך זמן רב מדי, והוא לא חייב להכניס אתכם להוצאות כספיות בלתי נשלטות. כדי לסייע לכם לעבור את התליך השיפוץ בצורה הטובה ביותר האפשרית, ריכזנו במאמר הזה את העקרונות החשובים שיש לשמור עליהם ואת דרך ההתנהלות הנכונה.

סוף מעשה במחשבה תחילה
תכנון הוא מילת המפתח בכל תהליך, ובוודאי שבתהליך שיפוץ דירה, ובלי תכנון יסודי יהיה קשה מאוד להוציא לפועל פרוייקט מורכב כמו שיפוץ דירה בלי הסתבכויות לא רצויות, תוך עמידה בלוח זמנים ובתקציב. הדרך הטובה ביותר לגשת לשיפוץ היא לדעת את היקף השיפוץ הנדרש ומה בדיוק אתם רוצים לשנות או לחדש בבית, להגדיר תקציב ריאלי, ואז לשבת עם מעצב או מעצבת פנים ולבדוק בדיוק מה יהיה סדר השיפוץ, כמה זמן זה ייקח, מהן התקלות הנפוצות ועוד. ככל שתדייקו ותפרטו יותר את תהליך השיפוץ, כך תוכלו לנהל אותו טוב יותר.

אחרי שאתם יודעים את כל הנתונים האלה, אתם יכולים להתחיל.

איכות ומחיר
ניתן לקחת קבלן לביצוע העבודות, לתת למעצבת הפנים לטפל בכך, או לנהל את העבודות בעצמכם, ולכל החלטה כזו יש השפעה על התהליך כולו. ניהול עצמי יחסוך את עלות הקבלן, אך הוא צפוי לגרור בלאגן וחריגות תקציביות, ואם לא תשכילו לבחור באנשי מקצוע אמינים איכות העבודה והתוצאה הסופית עלולה להיפגע, גם ברמת העבודה וגם ברמת החומר. ניהול העבודה על ידי קבלן או על ידי מעצבת הפנים יעלה לכם יותר, אבל יכול לחסוך לכם הרבה כאב ראש, מאפשר לכם לקבל חומרים איכותיים במחירים זולים יותר, ומבטיח פיקוח מקצועי על איכות העבודה.

מה עדיף? תחליטו בעצמכם מה עדיף לכם.

ביצוע
כמובן שבכל מקרה חשוב לבחור אנשי מקצוע אמינים ומקצועיים, כדי לדעת שאתם מקבלים את הטוב ביותר שאתם יכולים לקבל. אם אתם בוחרים לנהל את השיפוץ בעצמכם תצטרכו לבחור בעצמכם כל איש מקצוע בנפרד ולוודא את איכות עבודתו ורמת המקצועיות שלו, ולדאוג לתיאום לוח הזמנים הנכון בין העבודות השונות. אם אתם נעזרים בקבלן או במעצבת פנים תצטרכו לבדוק אותם בלבד, והם כבר ימצאו את אנשי המקצוע הנכונים לעבוד איתם.

בהצלחה

 

 

דילוג לתוכן